UEFA Champions League Uefa Cup Season 2003/2004 Soccer Betting Odds, World Cup Betting Lines
Back to Main Page
UEFA Champions League | Uefa Cup | Season 2003/2004


bwin Europes biggest betting offer
bwin Europes biggest betting line-up where non-stop action and excitement is guaranteed! Select from up to 10,000 bets on more than 80 sports daily. For you this means: incredible chances of winning around the clock. Betting has never been as straightforward, as secure or as gripping as it is at bwin. One of the many highlights: L!VE betting. Here you can bet on your favourite in real time while the game is still being played. And a state-of-the-art interface makes for a perfect overview. The ultimate thrill: Edge-of-the-seat action and that extra kick from kick-off right up until the final whistle.
Register now and join the action. Bet now! Click the banner!




 Bwin com Favorites FC Barcelona and Chelsea Sporting Libson Inter Milan Inter Cities Fairs Cup Bwin Poker Champions Cup Bwin Casino Super Cup


UEFA Champions League 2003-04

Qualifying Phase 1 (Jul 16 and 23)
Pyunik Yerevan           Arm  KR (Reykjavk)           Isl   1-0  1-1  2-1
Sheriff Tiraspol         Mol  Flora Tallinn            Est   1-0  1-1  2-1
HB (Trshavn)            Far  FBK Kaunas               Lit   0-1  1-4  1-5
BATE Barysau             Bls  Bohemians (Dublin)       Ire   1-0  0-3  1-3
Vardar Skopje            Mac  Barry Town               Wal   3-0  1-2  4-2
CS Grevenmacher          Lux  Leotar (Trebinje)        Bos   0-0  0-2  0-2a
Glentoran                Nir  HJK (Helsinki)           Fin   0-0  0-1  0-1c
Sliema Wanderers         Mal  Skonto Riga              Lat   2-0  1-3 *3-3b
Omonia (Lefkosia)        Cyp  Irtysh Pavlodar          Kaz   0-0  2-1  2-1
Dinamo Tbilisi           Geo  SK Tirana                Alb   3-0  0-3  3-3  2-4p
a 1st leg in Luxembourg
b 1st leg in Corradino
c 2nd leg in Vantaa

Qualifying Phase 2 (Jul 30 and Aug 6)
MTK Hungria (Budapest)  Hun  HJK (Helsinki)           Fin   3-1  0-1  3-2c
Pyunik Yerevan           Arm  CSKA (Sofia)             Bul   0-2  0-1  0-3
FBK Kaunas               Lit  Celtic (Glasgow)         Sco   0-4  0-1  0-5
Leotar (Trebinje)        Bos  SK Slavia Praha          Cze   1-2  0-2  1-4
Sheriff Tiraspol         Mol  Shakhtar Donets'k        Ukr   0-0  0-2  0-2
MSK Zilina               Svk  Maccabi Tel-Aviv         Isr   1-0  1-1  2-1d
Bohemians (Dublin)       Ire  Rosenborg BK (Trondheim) Nor   0-1  0-4  0-5
NK Maribor               Sln  Dinamo Zagreb            Cro   1-1  1-2  2-3
CSKA Moskva              Rus  Vardar Skopje            Mac   1-2  1-1  2-3
Rapid Bucuresti          Rom  RSC Anderlecht           Bel   0-0  2-3  2-3
Partizan Beograd         SeM  Djurgrdens IF           Swe   1-1  2-2 *3-3a
Wisla Krakw             Pol  Omonia (Lefkosia)        Cyp   5-2  2-2  7-4
FC Kbenhavn             Den  Sliema Wanderers         Mal   4-1  6-0 10-1b
SK Tirana                Alb  Grazer AK                Aut   1-5  1-2  2-7 
a 2nd leg in Solna
b 2nd leg in Corradino
c 2nd leg in Vantaa
d 2nd leg in Budapest

Qualifying Phase 3 (Aug 13 and 27)
Vardar Skopje            Mac  AC Sparta Praha          Cze   2-3  2-2  4-5y 
MTK Hungria (Budapest)  Hun  Celtic (Glasgow)         Sco   0-4  0-1  0-5 
Rangers (Glasgow)        Sco  FC Kbenhavn             Den   1-1  2-1  3-2 
FK Austria Wien          Aut  Olympique de Marseille   Fra   0-1  0-0  0-1 
Club Brugge KV           Bel  Borussia Dortmund        Ger   2-1  1-2  3-3  4-2p
Shakhtar Donets'k        Ukr  Lokomotiv Moskva         Rus   1-0  1-3  2-3 
SS Lazio (Roma)          Ita  SL Benfica               Por   3-1  1-0  4-1a
Dynamo Kyiv              Ukr  Dinamo Zagreb            Cro   3-1  2-0  5-1x 
Rosenborg BK (Trondheim) Nor  Deportivo (La Corua)    Esp   0-0  0-1  0-1y 
Grasshopper-Club         Sui  AEK (Athnai)            Gre   1-0  1-3  2-3 
MSK Zilina               Svk  Chelsea                  Eng   0-2  0-3  0-5y
RC Celta (Vigo)          Esp  SK Slavia Praha          Cze   3-0  0-2  3-2x
Partizan Beograd         SeM  Newcastle United         Eng   0-1  1-0  1-1  4-3p
Galatasaray              Tur  CSKA (Sofia)             Bul   3-0  3-0  6-0 
RSC Anderlecht           Bel  Wisla Krakw             Pol   3-1  1-0  4-1y 
Grazer AK                Aut  Ajax                     Net   1-1  1-2  2-3x a1het
a 2nd leg in Porto
x 1st leg Aug 12
y 2nd leg Aug 26


Group A
Sep 17: Olympique Lyonnais       (1) 1  RSC Anderlecht           (0) 0  
Sep 17: Bayern Mnchen           (0) 2  Celtic (Glasgow)         (0) 1
Sep 30: Celtic (Glasgow)         (0) 2  Olympique Lyonnais       (0) 0
Sep 30: RSC Anderlecht           (0) 1  Bayern Mnchen           (0) 1  
Oct 21: RSC Anderlecht           (0) 1  Celtic (Glasgow)         (0) 0  
Oct 21: Olympique Lyonnais       (0) 1  Bayern Mnchen           (1) 1  
Nov  5: Celtic (Glasgow)         (3) 3  RSC Anderlecht           (0) 1
Nov  5: Bayern Mnchen           (1) 1  Olympique Lyonnais       (1) 2 
Nov 25: RSC Anderlecht           (0) 1  Olympique Lyonnais       (0) 0
Nov 25: Celtic (Glasgow)         (0) 0  Bayern Mnchen           (0) 0  
Dec 10: Olympique Lyonnais       (1) 3  Celtic (Glasgow)         (1) 2
Dec 10: Bayern Mnchen           (1) 1  RSC Anderlecht           (0) 0

Olympique Lyonnais        6  3  1  2  7  7 10
Bayern Mnchen            6  2  3  1  6  5  9
Celtic (Glasgow)          6  2  1  3  8  7  7  [2 1 0 1 3-2 3]  
RSC Anderlecht            6  2  1  3  4  6  7  [2 1 0 1 2-3 3]

Group B
Sep 17: Dynamo Kyiv              (0) 2  Lokomotiv Moskva         (0) 0
Sep 17: Arsenal                  (0) 0  Internazionale FC        (3) 3  
Sep 30: Internazionale FC        (1) 2  Dynamo Kyiv              (1) 1
Sep 30: Lokomotiv Moskva         (0) 0  Arsenal                  (0) 0  
Oct 21: Lokomotiv Moskva         (1) 3  Internazionale FC        (0) 0  
Oct 21: Dynamo Kyiv              (1) 2  Arsenal                  (0) 1  
Nov  5: Internazionale FC        (1) 1  Lokomotiv Moskva         (0) 1
Nov  5: Arsenal                  (0) 1  Dynamo Kyiv              (0) 0  
Nov 25: Lokomotiv Moskva         (2) 3  Dynamo Kyiv              (1) 2  
Nov 25: Internazionale FC        (1) 1  Arsenal                  (1) 5  
Dec 10: Dynamo Kyiv              (0) 1  Internazionale FC        (0) 1 
Dec 10: Arsenal                  (1) 2  Lokomotiv Moskva         (0) 0

Arsenal                   6  3  1  2  9  6 10
Lokomotiv Moskva          6  2  2  2  7  7  8  [2 1 1 0 4-1 4]
Internazionale FC         6  2  2  2  8 11  8  [2 0 1 1 1-4 1] 
Dynamo Kyiv               6  2  1  3  8  8  7

Group C
Sep 17: AEK (Athnai)            (0) 1  Deportivo (La Corua)    (1) 1
Sep 17: PSV (Eindhoven)          (0) 1  AS Monaco                (1) 2  
Sep 30: AS Monaco                (2) 4  AEK (Athnai)            (0) 0
Sep 30: Deportivo (La Corua)    (1) 2  PSV (Eindhoven)          (0) 0  
Oct 21: Deportivo (La Corua)    (0) 1  AS Monaco                (0) 0
Oct 21: AEK (Athnai)            (0) 0  PSV (Eindhoven)          (1) 1  
Nov  5: AS Monaco                (5) 8  Deportivo (La Corua)    (2) 3
Nov  5: PSV (Eindhoven)          (0) 2  AEK (Athnai)            (0) 0 
Nov 25: Deportivo (La Corua)    (1) 3  AEK (Athnai)            (0) 0 
Nov 25: AS Monaco                (1) 1  PSV (Eindhoven)          (0) 1
Dec 10: AEK (Athnai)            (0) 0  AS Monaco                (0) 0
Dec 10: PSV (Eindhoven)          (1) 3  Deportivo (La Corua)    (0) 2

AS Monaco                 6  3  2  1 15  6 11
Deportivo (La Corua)     6  3  1  2 12 12 10  [2 1 0 1 4-3 3]
PSV (Eindhoven)           6  3  1  2  8  7 10  [2 1 0 1 3-4 3] 
AEK (Athnai)             6  0  2  4  1 11  2

Group D
Sep 17: Juventus FC              (1) 2  Galatasaray              (1) 1
Sep 17: Real Sociedad            (0) 1  Olympiakos (Pireus)      (0) 0  
Sep 30: Olympiakos (Pireus)      (1) 1  Juventus FC              (1) 2
Sep 30: Galatasaray              (0) 1  Real Sociedad            (1) 2  
Oct 21: Galatasaray              (1) 1  Olympiakos (Pireus)      (0) 0 
Oct 21: Juventus FC              (3) 4  Real Sociedad            (0) 2
Nov  5: Olympiakos (Pireus)      (2) 3  Galatasaray              (0) 0
Nov  5: Real Sociedad            (0) 0  Juventus FC              (0) 0 
Nov 25: Olympiakos (Pireus)      (0) 2  Real Sociedad            (1) 2  
Dec  2: Galatasaray              (0) 2  Juventus FC              (0) 0x
Dec 10: Juventus FC              (4) 7  Olympiakos (Pireus)      (0) 0
Dec 10: Real Sociedad            (0) 1  Galatasaray              (1) 1
x played in Dortmund

Juventus FC               6  4  1  1 15  6 13
Real Sociedad             6  2  3  1  8  8  9
Galatasaray               6  2  1  3  6  8  7 
Olympiakos (Pireus)       6  1  1  4  6 13  4

Group E
Sep 16: Rangers (Glasgow)        (0) 2  VfB Stuttgart            (1) 1  
Sep 16: Manchester United        (4) 5  Panathinaikos            (0) 0
Oct  1: Panathinaikos            (0) 1  Rangers (Glasgow)        (1) 1
Oct  1: VfB Stuttgart            (0) 2  Manchester United        (0) 1  
Oct 22: VfB Stuttgart            (2) 2  Panathinaikos            (0) 0
Oct 22: Rangers (Glasgow)        (0) 0  Manchester United        (1) 1  
Nov  4: Panathinaikos            (0) 1  VfB Stuttgart            (0) 3  
Nov  4: Manchester United        (2) 3  Rangers (Glasgow)        (0) 0
Nov 26: VfB Stuttgart            (1) 1  Rangers (Glasgow)        (0) 0  
Nov 26: Panathinaikos            (0) 0  Manchester United        (0) 1 
Dec  9: Rangers (Glasgow)        (1) 1  Panathinaikos            (1) 3
Dec  9: Manchester United        (1) 2  VfB Stuttgart            (0) 0

Manchester United         6  5  0  1 13  2 15
VfB Stuttgart             6  4  0  2  9  6 12
Panathinaikos             6  1  1  4  5 13  4  [2 1 1 0 4-2 4] 
Rangers (Glasgow)         6  1  1  4  4 10  4  [2 0 1 1 2-4 1]

Group F
Sep 16: Real Madrid              (2) 4  Olympique de Marseille   (1) 2
Sep 16: Partizan Beograd         (0) 1  FC Porto                 (1) 1  
Oct  1: FC Porto                 (1) 1  Real Madrid              (2) 3  
Oct  1: Olympique de Marseille   (0) 3  Partizan Beograd         (0) 0
Oct 22: Olympique de Marseille   (1) 2  FC Porto                 (2) 3
Oct 22: Real Madrid              (1) 1  Partizan Beograd         (0) 0  
Nov  4: FC Porto                 (1) 1  Olympique de Marseille   (0) 0
Nov  4: Partizan Beograd         (0) 0  Real Madrid              (0) 0  
Nov 26: Olympique de Marseille   (0) 1  Real Madrid              (1) 2
Nov 26: FC Porto                 (1) 2  Partizan Beograd         (0) 1 
Dec  9: Real Madrid              (1) 1  FC Porto                 (1) 1
Dec  9: Partizan Beograd         (0) 1  Olympique de Marseille   (0) 1

Real Madrid               6  4  2  0 11  5 14
FC Porto                  6  3  2  1  9  8 11
Olympique de Marseille    6  1  1  4  9 11  4 
Partizan Beograd          6  0  3  3  3  8  3

Group G
Sep 16: AC Sparta Praha          (0) 0  Chelsea                  (0) 1
Sep 16: Besiktas                 (0) 0  SS Lazio (Roma)          (1) 2 
Oct  1: SS Lazio (Roma)          (0) 2  AC Sparta Praha          (2) 2
Oct  1: Chelsea                  (0) 0  Besiktas                 (2) 2  
Oct 22: Chelsea                  (0) 2  SS Lazio (Roma)          (1) 1
Oct 22: AC Sparta Praha          (0) 2  Besiktas                 (0) 1  
Nov  4: SS Lazio (Roma)          (0) 0  Chelsea                  (1) 4
Nov  4: Besiktas                 (0) 1  AC Sparta Praha          (0) 0 
Nov 26: Chelsea                  (0) 0  AC Sparta Praha          (0) 0
Nov 26: SS Lazio (Roma)          (0) 1  Besiktas                 (1) 1
Dec  9: AC Sparta Praha          (0) 1  SS Lazio (Roma)          (0) 0 
Dec  9: Besiktas                 (0) 0  Chelsea                  (0) 2x
x played in Gelsenkirchen

Chelsea                   6  4  1  1  9  3 13
AC Sparta Praha           6  2  2  2  5  5  8
Besiktas                  6  2  1  3  5  7  7 
SS Lazio (Roma)           6  1  2  3  6 10  5

Group H
Sep 16: Milan AC                 (0) 1  Ajax                     (0) 0
Sep 16: Club Brugge KV           (0) 1  RC Celta (Vigo)          (0) 1  
Oct  1: RC Celta (Vigo)          (0) 0  Milan AC                 (0) 0 
Oct  1: Ajax                     (1) 2  Club Brugge KV           (0) 0
Oct 22: Ajax                     (0) 1  RC Celta (Vigo)          (0) 0
Oct 22: Milan AC                 (0) 0  Club Brugge KV           (1) 1 
Nov  4: RC Celta (Vigo)          (2) 3  Ajax                     (0) 2
Nov  4: Club Brugge KV           (0) 0  Milan AC                 (0) 1  
Nov 26: Ajax                     (0) 0  Milan AC                 (0) 1
Nov 26: RC Celta (Vigo)          (0) 1  Club Brugge KV           (0) 1 
Dec  9: Milan AC                 (1) 1  RC Celta (Vigo)          (1) 2
Dec  9: Club Brugge KV           (1) 2  Ajax                     (1) 1

Milan AC                  6  3  1  2  4  3 10
RC Celta (Vigo)           6  2  3  1  7  6  9
Club Brugge KV            6  2  2  2  5  6  8 
Ajax                      6  2  0  4  6  7  6


1/8 Finals (Feb 25 and Mar 9)
VfB Stuttgart            Ger  Chelsea                  Eng   0-1  0-0  0-1
FC Porto                 Por  Manchester United        Eng   2-1  1-1  3-2
Real Sociedad            Esp  Olympique Lyon           Fra   0-1  0-1  0-2
RC Celta (Vigo)          Esp  Arsenal                  Eng   2-3  0-2  2-5x
Bayern Mnchen           Ger  Real Madrid              Esp   1-1  0-1  1-2x
AC Sparta Praha          Cze  Milan AC                 Ita   0-0  1-4  1-4x
Deportivo (La Corua)    Esp  Juventus FC              Ita   1-0  1-0  2-0
Lokomotiv Moskva         Rus  AS Monaco                Fra   2-1  0-1  2-2*x
x 1st leg Feb 24, 2nd leg Mar 10

Quarter-Finals (Mar 24 and Apr 6)
FC Porto                 Por  Olympique Lyon           Fra   2-0  2-2  4-2x
Real Madrid              Esp  AS Monaco                Fra   4-2  1-3  5-5* 
Chelsea                  Eng  Arsenal                  Eng   1-1  2-1  3-2
Milan AC                 Ita  Deportivo (La Corua)    Esp   4-1  0-4  4-5x
x 1st leg Mar 23, 2nd leg Apr 7

Semi-Finals (Apr 21 and May 4)
AS Monaco                Fra  Chelsea                  Eng   3-1  2-2  5-3x
FC Porto                 Por  Deportivo (La Corua)    Esp   0-0  1-0  1-0
x 1st leg Apr 20, 2nd leg May 5

Final (May 26, Arena auf Schalke, Gelsenkirchen)
AS Monaco                Fra  FC Porto                 Por   0-3 



UEFA Cup 2003-04

Qualifying Phase (Aug 14 and 28)

AIK (Solna)              Swe  Fylkir (Reykjavk)       Isl   1-0  0-0  1-0
Vllaznia Shkodr         Alb  Dundee                   Sco   0-2  0-4  0-6
Levadia Maardu           Est  Varteks Varazdin         Cro   1-3  2-3  3-6a
Esbjerg fB               Den  FC Santa Coloma          And   5-0  4-1  9-1e
Zeljeznicar Sarajevo     Bos  Anorthosis Famagusta     Cyp   1-0  3-1  4-1
Hapoel Tel-Aviv          Isr  Banants Yerevan          Arm   1-1  2-1  3-2b
Brndby IF               Den  Dynama Minsk             Bls   3-0  2-0  5-0
Malm FF                 Swe  Portadown                Nir   4-0  2-0  6-0
Dinamo Bucuresti         Rom  Metalurgs Liepaja        Lat   5-2  1-1  6-3
Valletta                 Mal  Neuchtel Xamax          Sui   0-2  0-2  0-4x
FC Krnten               Aut  Grindavk                Isl   2-1  1-1  3-2
Viktoria Zizkov          Cze  Zhenis Astana            Kaz   3-0  3-1  6-1z
FK Sarajevo              Bos  Sartid Smederovo         SeM   1-1  0-3  1-4x
APOEL (Lefkosia)         Cyp  Derry City               Ire   2-1  3-0  5-1
Litex Lovetch            Bul  Zimbru Chisinau          Mol   0-0  0-2  0-2j
Neman Hrodna             Bls  Steaua Bucuresti         Rom   1-1  0-0  1-1*d
Etzella Ettelbrck       Lux  Kamen Ingrad             Cro   1-2  0-7  1-9
Manchester City          Eng  TNS Llansantffraid       Wal   5-0  2-0  7-0k
Molde FK                 Nor  K (Klaksvk)            Far   2-0  4-0  6-0f
OB (Odense)              Den  TVMK Tallinn             Est   1-1  3-0  4-1
FK Ventspils             Lat  Wisla Plock              Pol   1-1  2-2 *3-3y
MyPa Anjalankoski        Fin  Young Boys (Bern)        Sui   3-2  2-2  5-4l
FC Vaduz                 Lie  Dnipro Dnipropetrovsk    Ukr   0-1  0-1  0-2
Coleraine                Nir  Unio de Leiria          Por   2-1  0-5  2-6g
Groclin Grodzisk W.      Pol  Atlantas Klaipeda        Lit   2-0  4-1  6-1z
Dinamo Tiran            Alb  KSC Lokeren              Bel   0-4  1-3  1-7
Cwmbran Town             Wal  Maccabi Haifa            Isr   0-3  0-3  0-6h
Publikum Celje           Sln  Belasica Strumica        Mac   7-2  5-0 12-2
Cementarnica 55 Skopje   Mac  GKS Katowice             Pol   0-0  1-1 *1-1
SK Matador Pchov        Svk  Sioni Bolnisi            Geo   3-0  3-0  6-0
Crvena zvezda (Beograd)  SeM  Nistru Otaci             Mol   5-0  3-2  8-2i
Ekranas Panevezys        Lit  Debreceni VSC            Hun   1-1  1-2  2-3  a1het
Birkirkara               Mal  Ferencvrosi TC          Hun   0-5  0-1  0-6
Haka Valkeakoski         Fin  Hajduk Split             Cro   2-1  0-1  2-2*x
Torpedo Moskva           Rus  Domagnano                SMa   5-0  4-0  9-0
FK Atyrau                Kaz  Levski Sofia             Bul   1-4  0-2  1-6
Olimpija Ljubljana       Sln  Shelbourne               Ire   1-0  3-2  4-2
RC Lens                  Fra  Torpedo Kutaisi          Geo   3-0  2-0  5-0
FC Nordsjlland          Den  Shirak Gyumri            Arm   4-0  2-0  6-0
Artmedia Petrzalka       Svk  F91 Dudelange            Lux   1-0  1-0  2-0
NS (Runavk)            Far  SFK Lyn (Oslo)           Nor   1-3  0-6  1-9c
a 1st leg in Tallinn
b 1st leg in Rotterdam
c 1st leg in Toftir
d 1st leg in Minsk
e 2nd leg in Andorra-la-Vella
f 2nd leg in Toftir
g 2nd leg in Marinha Grande
h 2nd leg in Izmir
i 2nd leg in Chisinau
j 2nd leg in Tiraspol
k 2nd leg in Cardiff
l 2nd leg in Basel
x 1st leg Aug 12
y 1st leg Aug 13
z 2nd leg Aug 27

First Round (Sep 24 and Oct 15)
AIK (Solna)              Swe  Valencia CF              Esp   0-1  0-1  0-2
Dinamo Bucuresti         Rom  Shakhtar Donetsk         Ukr   2-0  3-2  5-2
Maccabi Haifa            Isr  Publikum Celje           Sln   2-1  2-2  4-3d
CSKA Sofia               Bul  Torpedo Moskva           Rus   1-1  1-1  2-2  2-3p
Dundee                   Sco  Perugia AC               Ita   1-2  0-1  1-3
Cementarnica 55 Skopje   Mac  RC Lens                  Fra   0-1  0-5  0-6
Newcastle United         Eng  NAC Breda                Net   5-0  1-0  6-0
RAA Louviroise          Bel  SL Benfica               Por   1-1  0-1  1-2e
Panionios                Gre  FC Nordsjlland          Den   2-1  1-0  3-1
Heart of Midlothian      Sco  Zeljeznicar Sarajevo     Bos   2-0  0-0  2-0
SV Austria Salzburg      Aut  Udinese Calcio           Ita   0-1  2-1 *2-2a
Genlerbirligi           Tur  Blackburn Rovers         Eng   3-1  1-1  4-2
SK Matador Pchov        Svk  FC Barcelona             Esp   1-1  0-8  1-9b
Dinamo Zagreb            Cro  MTK (Budapest)           Hun   3-1  0-0  3-1
Hapoel Ramat-Gan         Isr  Levski Sofia             Bul   0-1  0-4  0-5c
1.FC Kaiserslautern      Ger  FK Teplice               Cze   1-2  0-1  1-3y
Sartid Smederovo         SeM  SK Slavia Praha          Cze   1-2  1-2  2-4
Villarreal CF            Esp  Trabzonspor              Tur   0-0  3-2  3-2
Grasshopper-Club         Sui  Hajduk Split             Cro   1-1  0-0  1-1*
Hertha BSC (Berlin)      Ger  Groclin Grodzisk W.      Pol   0-0  0-1  0-1
Olimpija Ljubljana       Sln  Liverpool                Eng   1-1  0-3  1-4
Vlerenga IF             Nor  Grazer AK                Aut   0-0  1-1 *1-1
Zimbru Chisinau          Mol  Aris (Thessaloniki)      Gre   1-1  1-2  2-3
Ferencvrosi TC          Hun  FC Kbenhavn             Den   1-1  1-1  2-2  2-3p
Varteks Varazdin         Cro  Debreceni VSC            Hun   1-3  2-3  3-6
Hamburger SV             Ger  Dnipro Dnipropetrovsk    Ukr   2-1  0-3  2-4x
FC Girondins de Bordeaux Fra  Artmedia Petrzalka       Svk   2-1  1-1  3-2x
AS Roma                  Ita  Vardar Skopje            Mac   4-0  1-1  5-1
Manchester City          Eng  KSC Lokeren              Bel   3-2  1-0  4-2
Spartak Moskva           Rus  Esbjerg fB               Den   2-0  1-1  3-1h
Wisla Krakw             Pol  NEC (Nijmegen)           Net   2-1  2-1  4-2x
Unio de Leiria          Por  Molde FK                 Nor   1-0  1-3  2-3g
FK Austria Wien          Aut  Borussia Dortmund        Ger   1-2  0-1  1-3
AJ Auxerre               Fra  Neuchtel Xamax          Sui   1-0  1-0  2-0
FK Ventspils             Lat  Rosenborg BK (Trondheim) Nor   1-4  0-6  1-10f
Gaziantepspor            Tur  Hapoel Tel-Aviv          Isr   1-0  0-0  1-0i
OB (Odense)              Den  Crvena zvezda (Beograd)  SeM   2-2  3-4  5-6
Sporting CP (Lisboa)     Por  Malm FF                 Swe   2-0  1-0  3-0
FC Utrecht               Net  MSK Zilina               Svk   2-0  4-0  6-0
Metalurh Donets'k        Ukr  Parma AC                 Ita   1-1  0-3  1-4
MyPa Anjalankoski        Fin  FC Sochaux-Montbliard   Fra   0-1  0-2  0-3
Kamen Ingrad             Cro  Schalke 04               Ger   0-0  0-1  0-1z
APOEL (Lefkosia)         Cyp  RCD Mallorca             Esp   1-2  2-4  3-6
Southampton              Eng  Steaua Bucuresti         Rom   1-1  0-1  1-2
Feyenoord                Net  FC Krnten               Aut   2-1  1-0  3-1z
PAOK (Thessaloniki)      Gre  SFK Lyn (Oslo)           Nor   0-1  3-0  3-1
Malatyaspor              Tur  FC Basel                 Sui   0-2  2-1  2-3  a1het
Brndby IF               Den  Viktoria Zizkov          Cze   1-0  1-0  2-0
x 1st leg Sep 25
y 2nd leg Oct 16
z 1st leg Sep 25, 2nd leg Oct 16
a 1st leg in Linz
b 1st leg in Trnava
c 1st leg in Dunajsk Streda
d 1st leg in Izmir
e 1st leg in Charleroi, 2nd leg in Porto
f 1st leg in Liepaja
g 1st leg in Marinha Grande
h 2nd leg in Aarhus
i 2nd leg in Rotterdam

Second Round (Nov 6 and 27)
Dinamo Zagreb            Cro  Dnipro Dnipropetrovsk    Ukr   0-2  1-1  1-3 
Borussia Dortmund        Ger  FC Sochaux-Montbliard   Fra   2-2  0-4  2-6
Manchester City          Eng  Groclin Grodzisk W.      Pol   1-1  0-0  1-1*
Panionios                Gre  FC Barcelona             Esp   0-3  0-2  0-5
SL Benfica               Por  Molde FK                 Nor   3-1  2-0  5-1
SK Slavia Praha          Cze  Levski Sofia             Bul   2-2  0-0  2-2*
Rosenborg BK (Trondheim) Nor  Crvena zvezda (Beograd)  SeM   0-0  1-0  1-0x
Valencia CF              Esp  Maccabi Haifa            Isr   0-0  4-0  4-0b
Spartak Moskva           Rus  Dinamo Bucuresti         Rom   4-0  1-3  5-3
Gaziantepspor            Tur  RC Lens                  Fra   3-0  3-1  6-1
Schalke 04               Ger  Brndby IF               Den   2-1  1-2  3-3  1-3p
Perugia AC               Ita  Aris (Thessaloniki)      Gre   2-0  1-1  3-1
FC Utrecht               Net  AJ Auxerre               Fra   0-0  0-4  0-4
Steaua Bucuresti         Rom  Liverpool                Eng   1-1  0-1  1-2
Vlerenga IF             Nor  Wisla Krakw             Pol   0-0  0-0  0-0  4-3p
PAOK (Thessaloniki)      Gre  Debreceni VSC            Hun   1-1  0-0  1-1*
FC Kbenhavn             Den  RCD Mallorca             Esp   1-2  1-1  2-3
SV Austria Salzburg      Aut  Parma AC                 Ita   0-4  0-5  0-9a
FC Basel                 Sui  Newcastle United         Eng   2-3  0-1  2-4
AS Roma                  Ita  Hajduk Split             Cro   1-0  1-1  2-1
Genlerbirligi           Tur  Sporting CP (Lisboa)     Por   1-1  3-0  4-1
Villarreal CF            Esp  Torpedo Moskva           Rus   2-0  0-1  2-1
Feyenoord                Net  FK Teplice               Cze   0-2  1-1  1-3
FC Girondins de Bordeaux Fra  Heart of Midlothian      Sco   0-1  2-0  2-1
a 1st leg in Linz
b 2nd leg Dec 11 in Rotterdam
x 1st leg Oct 29

Third Round (Feb 26 and Mar 3)
Brndby IF               Den  FC Barcelona             Esp   0-1  1-2  1-3
Parma AC                 Ita  Genlerbirligi           Tur   0-1  0-3  0-4
SL Benfica               Por  Rosenborg BK (Trondheim) Nor   1-0  1-2 *2-2
Olympique Marseille      Fra  Dnipro Dnipropetrovsk    Ukr   1-0  0-0  1-0
Celtic                   Sco  FK Teplice               Cze   3-0  0-1  3-1
Perugia AC               Ita  PSV (Eindhoven)          Net   0-0  1-3  1-3
Groclin Grodzisk W.      Pol  FC Girondins de Bordeaux Fra   0-1  1-4  1-5
Valencia CF              Esp  Besiktas                 Tur   3-2  2-0  5-2
Galatasaray              Tur  Villarreal CF            Esp   2-2  0-3  2-5
Club Brugge KV           Bel  Debreceni VSC            Hun   1-0  0-0  1-0
FC Sochaux-Montbliard   Fra  Internazionale FC        Ita   2-2  0-0  2-2*
Liverpool                Eng  Levski Sofia             Bul   2-0  4-2  6-2
Spartak Moskva           Rus  RCD Mallorca             Esp   0-3  1-0  1-3
Gaziantepspor            Tur  AS Roma                  Ita   1-0  0-2  1-2
AJ Auxerre               Fra  Panathinaikos            Gre   0-0  1-0  1-0
Vlerenga IF             Nor  Newcastle United         Eng   1-1  1-3  2-4

Fourth Round (Mar 11 and 25)
Celtic                   Sco  FC Barcelona             Esp   1-0  0-0  1-0 
Genlerbirligi           Tur  Valencia CF              Esp   1-0  0-2  1-2  a1het
FC Girondins de Bordeaux Fra  Club Brugge KV           Bel   3-1  1-0  4-1 
Newcastle United         Eng  RCD Mallorca             Esp   4-1  3-0  7-1
AJ Auxerre               Fra  PSV (Eindhoven)          Net   1-1  0-3  1-4
SL Benfica               Por  Internazionale FC        Ita   0-0  3-4  3-4 
Liverpool                Eng  Olympique Marseille      Fra   1-1  1-2  2-3
Villarreal CF            Esp  AS Roma                  Ita   2-0  1-2  3-2
 
Quarter-Finals (Apr 8 and 14)
FC Girondins de Bordeaux Fra  Valencia CF              Esp   1-2  1-2  2-4
Olympique Marseille      Fra  Internazionale FC        Ita   1-0  1-0  2-0
Celtic                   Sco  Villarreal CF            Esp   1-1  0-2  1-3 
PSV (Eindhoven)          Net  Newcastle United         Eng   1-1  1-2  2-3 

Semi-Finals (Apr 22 and May 6)
Newcastle United         Eng  Olympique Marseille      Fra   0-0  0-2  0-2 
Villarreal CF            Esp  Valencia CF              Esp   0-0  0-1  0-1 

Final (May 19, Nea Ullevi, Gteborg)
Valencia CF              Esp  Olympique Marseille      Fra   2-0



Super Cup 2004

Stade Louis II, Monaco, Aug 27 

FC Porto                 Por  Valencia CF              Esp   1-2

Back to Main Page


Casino Bwin:

Poker Bwin:

Best Betting Offer Bwin:



Bwin: 21

Bwin: 21

Bwin: , . Bwin. . - . Bwin, 7- .

- Bwin : 10 Bwin. , . . Bwin, 7- .


[ History Copa America ] [ History Euro2004 ]
[ England: Champions and Cup Winners ] [ Spain: Champions and Cup Winners ]
[ Italy: Champions and Cup Winners ] [ France: Champions and Cup Winners ]
[ League Champions 2004/2005 ] League Champions 2005/2006 ] [ Uefa Cup 2005/2006 ]
[ Cup Winners Cup (discontinued) and Uefa Cup Winners ] [ All soccer European teams ]
[ UEFA European Football Calendar 2006/2007 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2000/2001 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2001/2002 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2002/2003 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2003/2004 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2004/2005 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2005/2006 ]
[ Champions League | UEFA Cup | Season 2006/2007 ]

[ Main Page ]
[ World Cup 1982 ]
[ World Cup 1986 ]
[ World Cup 1990 ]
[ World Cup 1994 ]
[ World Cup 1998 ]


Rambler's Top100